08.07.2015 17:05

Hlúpy Jano v sieti  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Peťko vyvalil oči na monitor. Veď je to jeho dvojník! Ten prežil aj tvrdé vypnutie počítača. A čo tam robil?
Peťko vyvalil oči na monitor. Veď je to jeho dvojník! Ten prežil aj tvrdé vypnutie počítača. A čo tam robil? Peťko sa prechádzal, plával, lietal v počítačovej pamäti. Cítil sa tam nádherne. Hral sa so svojimi hrami, večeral s nimi voňavý elektrický vzduch a raňajkoval lahodné bity a bajty a rozličné ďalšie dobroty, ktoré počítače ukrývajú. Kto by potreboval viac? Nikto. Peťko bol konečne šťastný.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Rozprávky o počítačoch a iných zázrakoch 21. storočia. Táto nádherná rozprávková knižka známeho autora pre deti Petra Stoličného je plná veselých príbehov, vďaka ktorým sa deti zoznamujú so svetom počítačov, mobilov, internetu a iných zázrakov nového storočia. Autorom i... Ukáž Viac

Rozprávky o počítačoch a iných zázrakoch 21. storočia.
Táto nádherná rozprávková knižka známeho autora pre deti Petra Stoličného je plná veselých príbehov, vďaka ktorým sa deti zoznamujú so svetom počítačov, mobilov, internetu a iných zázrakov nového storočia. Autorom ilustrácií je akademický maliar Vladimír Kardelis, renomovaný a uznávaný výtvarník detských ilustrácií.
Hlúpy Jano sa v rozprávkach najčastejšie vyskytuje na peci v rodnej chalupe alebo v blízkosti kráľovských zámkov – keď treba zabiť draka či vyslobodiť princeznú. Svet sa však ustavične mení a starých chalúpok i kráľovských zámkov je čoraz menej, preto sa Hlúpy Jano tentoraz vydal do sveta počítačov.
Každý, kto sa tam v tejto knižke vyberie s ním, zistí, že rozprávkové príbehy sa komukoľvek z nás môžu prihodiť aj dnes. Stačí, ak budeme mať oči a srdce stále otvorené.
Prvé české vydanie knihy získalo v roku 2003 medzinárodné ocenenie BIELA VRANA. Nové, aktualizované vydanie vychádza na Slovensku prvýkrát.

Skryť

O Autorovi

Peter Stoličný

Peter Stoličný (1945) je slovenský spisovateľ, scenárista a publicista. Má české občianstvo a žije v Českej republike. Po skončení štúdia réžie a dramaturgie v Prahe žil v Bratislave, kde pôsobil ako televízny a divadelný dramaturg. Vytvoril veľké množstvo literárnych diel p... Ukáž Viac
Peter Stoličný (1945) je slovenský spisovateľ, scenárista a publicista. Má české občianstvo a žije v Českej republike. Po skončení štúdia réžie a dramaturgie v Prahe žil v Bratislave, kde pôsobil ako televízny a divadelný dramaturg. Vytvoril veľké množstvo literárnych diel pre deti a mládež. V súčasnosti sa ako vysokoškolský pedagóg v Českej republike špecializuje na oblasť mediálnej komunikácie. Skryť