15.05.2017 22:14

Hľadaj vo svojom vnútri  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Sledujúc tento cieľ, Meng pre nás pripravil dômyselne navrhnutú a dobre otestovanú cestu rozvoja a aplikácie emocionálnej inteligencie na pracovisku a
Sledujúc tento cieľ, Meng pre nás pripravil dômyselne navrhnutú a dobre otestovanú cestu rozvoja a aplikácie emocionálnej inteligencie na pracovisku aj v domácom prostredí. Je založená na tých najnovších zisteniach modernej vedy a na solídnych záveroch výskumu emócií a emocionálnej inteligencie, dôležitosti optimizmu a sily súcitu a láskavosti, ako aj narastajúcej základne poznatkov neurovied, ktoré skúmajú bdelú pozornosť a súcit. Tento výskum ukazuje, že signifikantné prínosy plynúce z meditácie možno pozorovať už po takom krátkom čase cvičenia, ako je osem týždňov.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Predstavte si, že by ste na počkanie dokázali vyčistiť svoju myseľ a získať hlboký pocit vnútorného pokoja. Prepnúť sa do stavu intenzívnej koncentrácie, ale zároveň byť dokonale uvoľnení. Uvedomiť si ešte v zárodku negatívnu emóciu – napríklad hnev – a mať schopnosť... Ukáž Viac

Predstavte si, že by ste na počkanie dokázali vyčistiť svoju myseľ a získať hlboký pocit vnútorného pokoja. Prepnúť sa do stavu intenzívnej koncentrácie, ale zároveň byť dokonale uvoľnení.
Uvedomiť si ešte v zárodku negatívnu emóciu – napríklad hnev – a mať schopnosť rozhodnúť sa, či sa jej poddáte, alebo ju rozpustíte a necháte zmiznúť. Práve to vám ponúka kniha Hľadaj vo svojom vnútri. Jej autor Chade‑Meng Tan ju pôvodne navrhol ako kurz pre zamestnancov firmy Google – pragmaticky zmýšľajúcich, technicky orientovaných ľudí, často trpiacich stresom a nedostatkom času. Kniha obsahuje vedecky overené fakty a množstvo zaujímavých cvičení, z ktorých sa mnohé dajú praktizovať aj počas cesty do práce či pri sedení pred počítačom.

Skryť