05.04.2017 20:51

Grétkin príbeh  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Doma, pri tatovi, mame, Jankovi a Lenke si Grétka pripadala štíhla ako jedľa.
Doma, pri tatovi, mame, Jankovi a Lenke si Grétka pripadala štíhla ako jedľa. Pretože Grétkine kilá navyše, ktoré mala rovnomerne rozložené po celom tele, boli nič v porovnaní s tatovým bruchom, maminými bokmi, Jankovými tučnými prsami a Lenkinými škrečími lícami! A babka Orešňáčka, ktorú tak volali, pretože bývala v Orešnom a ktorej postava bola harmonickým spojením tatovho brucha, maminých bokov, Jankových tučných pŕs a Lenkiných škrečích líc, dokonca tvrdila, že Grétka je vyziabnutá, že vyzerá ako z obdobia hladu po skončení vojny a že ju treba poriadne vykŕmiť.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Grétka má 14 rokov a bojuje s nadváhou. Nečudo, mama vykrmuje päťčlennú rodinu skvelou kuchyňou. Jedného dňa sa však všetko zmení, keď namiesto vyvárania začne mama cvičiť a chudnúť, pracovať a študovať. Okrem Grétky nemá pre ňu z rodiny nik pochopenie. Nezhody medzi otcom... Ukáž Viac

Grétka má 14 rokov a bojuje s nadváhou. Nečudo, mama vykrmuje päťčlennú rodinu skvelou kuchyňou. Jedného dňa sa však všetko zmení, keď namiesto vyvárania začne mama cvičiť a chudnúť, pracovať a študovať. Okrem Grétky nemá pre ňu z rodiny nik pochopenie. Nezhody medzi otcom, veľkým gurmánom a mamou vyvrcholia maminým odchodom, ktorú onedlho nasleduje aj otcom nepochopená Grétka. Medzitým Grétka prežíva búrlivé obdobie, plné otáznikov.
Okolo nej sa začnú točiť až dvaja nápadníci, menej bystrý Florián s výzorom modela, ktorý sa úžasne bozkáva a rebelant Hinzel, opak dievčenského sna, s ktorým sa dá diskutovať o všetkom. Koho si vyberie?
Napätie z rodiny sa prenesie aj do školy, kde dôjde k divokej bitke. Obaja rodiča musia ísť za riaditeľom. Podarí sa im obnoviť komunikáciu a znovu spojiť rodinu?

Skryť