10.01.2016 22:34

Freakopedia  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Po celé tieto roky sme sa sami seba pýtali, prečo naďalej blogujeme. Neexistovala na to žiadna jasná odpoveď. Nevynášalo nám to.
Po celé tieto roky sme sa sami seba pýtali, prečo naďalej blogujeme. Neexistovala na to žiadna jasná odpoveď. Nevynášalo nám to. Nemali sme jediný dôkaz, že by blogy prispievali k vyššej predajnosti našich kníh. V skutočnosti možno blog predaju škodil, keďže sme texty každý deň poskytovali zadarmo. Ale časom sme si uvedomili, prečo sa toho držíme: našim čitateľom sa blog páči a my zas máme radi svojich čitateľov. Držala nás pri tom ich zvedavosť a vynachádzavosť, no najmä hravosť. Na nasledujúcich stranách uvidíte dostatok dôkazov ich duchaplnosti.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Výber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete. Pri príležitosti desiateho výročia vydania Freakonomics autori prinášajú výber najlepších príspevkov z rovnomennej stránky. Za dekádu sa stal z Freakonomics svetový fenomén, predalo sa vyše 7 miliónov kníh preložených d... Ukáž Viac

Výber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete.

Pri príležitosti desiateho výročia vydania Freakonomics autori prinášajú výber najlepších príspevkov z rovnomennej stránky. Za dekádu sa stal z Freakonomics svetový fenomén, predalo sa vyše 7 miliónov kníh preložených do vyše 40 jazykov. Rovnako populárnou sa stala webová stránka s vyše 150 miliónmi stiahnutí podcastov.
Písanie na blog, ktorý vznikol krátko po vydaní prvej knihy, je neformálnejšie a osobnejšie. Za dekádu sa na stránke objavilo vyše osemtisíc príspevkov od Levitta, Dubnera, ale aj ďalších autorov. Ako zvyčajne, aj tu si kladú množstvo zvláštnych otázok: Ako spáchať najlepší teroristický útok? Majú záchranu planéty v rukách vegáni? Mali by sme nechať cyklistov na Tour de France dopovať? Prečo sú ženy také nešťastné?
Knihu dopĺňa aj niekoľko rozhovorov, od nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu až po luxusnú prostitútku. Prajeme príjemné čítanie.

Skryť