03.05.2016 19:23

Firmy, ktoré sa rozhodli byť skvelé  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Áno, 10x spoločnosti inovovali a inovovali vskutku často.
„Áno, 10x spoločnosti inovovali a inovovali vskutku často. Dôkazy však nepotvrdzujú predpoklad, že 10x spoločnosti sú nevyhnutne inovatívnejšie ako ich menej úspešné porovnania. V niektorých prekvapivých prípadoch boli 10x spoločnosti dokonca menej inovatívne. Ukázalo sa, že samotné inovácie nepredstavujú očakávaný tromf. Dôležitejšia je schopnosť inovácie zavádzať postupne a kreativitu vhodne kombinovať s disciplínou. Zakorenený mýtus: Svet plný hrozieb praje rýchlym jedincom. Buď ste rýchli, alebo ste mŕtvi....”
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Po prekvapujúcich zisteniach prezentovaných v bestselleroch Z dobrého skvelé (Good to Great) a Firmy, ktoré pretrvajú (Built to last) prichádzajú Jim Collins a jeho tím s ďalšou teóriou o tom, prečo aj napriek neistým časom a drsným podmienkam sa niektorým firmám darí prosperovať... Ukáž Viac

Po prekvapujúcich zisteniach prezentovaných v bestselleroch Z dobrého skvelé (Good to Great) a Firmy, ktoré pretrvajú (Built to last) prichádzajú Jim Collins a jeho tím s ďalšou teóriou o tom, prečo aj napriek neistým časom a drsným podmienkam sa niektorým firmám darí prosperovaťa rásť, zatiaľ čo iné v rovnakých podmienkach zanikajú.
Aká podnikateľská filozofia či stratégia pomáhajú tým najskvelejším firmám uspieť v dobe nekontrolovateľného vývoja a nepredvídateľných udalostí? Čo robia inak ako ostatní tí najskvelejší lídri? Aké sú ich vlastnosti a predpoklady poraziť aj svojich konkurentov, ktorí sa nachádzajú aj v zdanlivo lepšej pozícii?
Podobne ako predchádzajúce knihy Jima Collinsa, ktoré sa stali klasikou a patria medzi najvplyvnejšie biznis knihy všetkých čias, aj táto kniha prináša množstvo výskumom podložených faktov a nemala by chýbať v žiadnej podnikateľskej knižnici.

Skryť