05.04.2017 20:48

Emília a anjel, ktorý sa volá Ďuro Kremnický  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Čo si povedala? – Že nie si cudzí! Už som ťa videla, viackrát! Bol si na všetkých mojich narodeninách, na ktoré si spomínam. A pamätám si ich dosť!
Čo si povedala? – Že nie si cudzí! Už som ťa videla, viackrát! Bol si na všetkých mojich narodeninách, na ktoré si spomínam. A pamätám si ich dosť! Nikdy si mi nepriniesol darček, nikdy si mi nepovedal „Všetko najlepšie!“, nevyťahal si ma za uši, ani si sa mi neprihovoril, no odkrojil si si z mojej narodeninovej torty, keď si si myslel, že ťa nikto nevidí!
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Ďuro Kremnický je taký zvláštny strážny anjel: zarastený, nie veľmi citlivý, a tak trochu aj sebecký. Občas si neplní svoje povinnosti a potom sa spolu so svojím chránencom dostane do problémov. Zo všetkého najradšej sa prevteľuje do svojho pozemského tela, keďže miluje chute ... Ukáž Viac

Ďuro Kremnický je taký zvláštny strážny anjel: zarastený, nie veľmi citlivý, a tak trochu aj sebecký. Občas si neplní svoje povinnosti a potom sa spolu so svojím chránencom dostane do problémov. Zo všetkého najradšej sa prevteľuje do svojho pozemského tela, keďže miluje chute a vône. Jeho chránenkyňa Emília je školáčka s mladším bratom, ktorý jej poriadne lezie na nervy. Rada sníva a nádherne kreslí. Chystá sa na výtvarnú súťaž, no keďže jej strážny anjel si opäť raz dal pohov, skončí v nemocnici a nie je isté, či sa na nej bude môcť zúčastniť. Ďuro chce svoju chybu napraviť a zavolá na zem svojich dvoch anjelských kamarátov. Medzitým sa všetko ešte viac zamotá a nešikovní anjeli spôsobia v Emilínej rodine poriadne zmätky. Ako sa to nakoniec skončí, a či dievčatku uveria, že naozaj stretla svojho strážneho anjela sa dozviete, ak si prečítate túto pôvabnú knižku, v ktorej niet núdze o vtipné a akčné situácie.

Skryť