15.07.2015 13:55

Eleanor a Park  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

" Ktosi zbehol dolu schodmi popri nej a nechtiac jej kopol do ruksaka.
" Ktosi zbehol dolu schodmi popri nej a nechtiac jej kopol do ruksaka. Odtiahla ho z cesty a chcela sa ospravedlniť,... ...no potom si všimla, že je to len ten sprostý Aziat. Keď ju zbadal, zamračil sa. Vrátila mu to. Utekal ďalej. Skvelé, pomyslela si. Deti pekla pri mne nebudú trpieť hladom..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dvaja čudáci, jedna výnimočná láska v románe, ktorý pohladí na duši. Obaja majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní. Eleanor Červenovláska z chudobnej rodiny. V jednej izbe sa tlačí so štyrmi súrodencami. S nevlastným otcom sa neznáša pre jeho násiln... Ukáž Viac

Dvaja čudáci, jedna výnimočná láska v románe, ktorý pohladí na duši.
Obaja majú šestnásť, sú spolužiaci a sú úplne iní ako ostatní.

Eleanor
Červenovláska z chudobnej rodiny. V jednej izbe sa tlačí so štyrmi súrodencami. S nevlastným otcom sa neznáša pre jeho násilnícke sklony. V škole je nová a nepatrí k obľúbencom – nenosí značkové oblečenie, lebo jej rodičia na to nemajú, nie je štíhla ako spolužiačky a na jej vtipných hláškach sa nikto nesmeje.
Park
Jeho rodina netrpí núdzou, ale Park nemá rád sám seba. Chýbajú mu svaly bejzbalistu, výška basketbalistu a sebavedomie amerického tínedžera z nebraskej Omahy. Parkovu matku si totiž otec priviedol z Kórey a syn zdedil jej ázijské črty. A tak si najradšej číta komiksy, počúva obľúbenú hudbu a v školskom autobuse sedí sám.
Až kým jedného dňa nenastúpi istá červenovláska a nikto – okrem neho – ju k sebe nepustí sadnúť.
Eleanor a Park nie sú hlúpi a vedia, že prvá láska takmer nikdy nevydrží. Sú však aj dosť zúfalí a dosť odvážni, a tak to spolu skúsia...

Skryť

Video