20.07.2016 22:29

Dvanástka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Guilderovi sa zahmlilo pred očami, musel si sadnúť. „ V centrále už pracujú na protiopatrení, „ pokračoval Nelson.
„Guilderovi sa zahmlilo pred očami, musel si sadnúť. „ V centrále už pracujú na protiopatrení, „ pokračoval Nelson. „Predpokladám, že ich budú chcieť vypáliť. Najprv veľké mestá, potom zvyšik.“ „Bože dobrý.“ Nelson zvraštil obočie. „V konečnom dôsledku to nie je až taká veľká daň. Keby som bol ruský prezident, vedel by som čo robiť. Ani omylom by som vírusu nedovolil preskočiť na druhý breh.“ Mal pravdu, a Guilder to vedel. Všimol si, že sa mu trasie pravá ruka. Chytil si ju ľavačkou, pokúšal sa ovládnuť kŕče a zároveň sa tváriť akoby nič. „Deje sa niečo šéfko?“ Začalo mu šklbať aj v pravej nohe. Mal nevyspytateľné nutkanie rozosmiať sa. To asi tým stresom. Prehltol guču v krku a na jazyku zacítil žlč. „Nájdite to dievča...“
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa, kým spoločnosť okolo nej sa rúca.... Ukáž Viac

Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa, kým spoločnosť okolo nej sa rúca.
Kittridgea, známeho pod prezývkou Posledná denverská bašta, donútili okolnosti opustiť svoju pevnosť a vydať sa na cestu autom pomedzi nakazených len s niekoľkými zbraňami a plnou nádržou. Stredoškoláčka April bojuje, aby ochránila mladšieho brata v krajine plnej smrti a rozkladu. Títo traja zistia, že nie sú sami a že práve súdržnosť im dodá nádej aj v najtmavšej noci.
O sto rokov nato sa Amy a jej priatelia ďalej bijú za záchranu ľudstva, hoci nevedia, že pravidlá sa zmenili. Nepriateľ sa vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie ako vykynoženie všetkého živého. Za porazenie Dvanástky bude musieť niekto zo statočných bojovníkov zaplatiť najvyššiu cenu.
Dvanástka je majstrovsky napísaný, dych vyrážajúci príbeh o prežití a sebaobetovaní.
Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.

Skryť