21.04.2017 16:22

Drevo  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:20
hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Aj pred mojou izbietkou visí len krátky záves čosi pol metra nad podlahou.
Aj pred mojou izbietkou visí len krátky záves čosi pol metra nad podlahou. Kto by vstal z postele, čo je s výnimkou naliehavých dôvodov prísne zakázané, uvidel by moje holé chodidlá vo františkánskych sandáloch, viac nahoty si tu ako dozorca nemôžem dovoliť. Tak sedím pod kutňou holý, všade ma hryzie jej hrubá látka, akoby som bol v jutovom vreci. Pokúšam sa nehýbať, aby sa moje telo, moje zavrhnutiahodné telo, ktoré by bolo treba zbičovať šnúrou s uzlami, dostalo čo najmenej do styku so stanom z ťavej srsti. Ale dávam pozor.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Eldert Haman prichádza do limburského františkánskeho internátneho kláštora ako laický učiteľ nemčiny a neskôr pod nátlakom vstúpi do rádu. Učiteľ je svedkom psychického, fyzického a sexuálneho násilia, ktorého sa dopúšťajú mnísi na žiakoch, a nevie tomu zabrániť. Záro... Ukáž Viac

Eldert Haman prichádza do limburského františkánskeho internátneho kláštora ako laický učiteľ nemčiny a neskôr pod nátlakom vstúpi do rádu. Učiteľ je svedkom psychického, fyzického a sexuálneho násilia, ktorého sa dopúšťajú mnísi na žiakoch, a nevie tomu zabrániť. Zároveň sa aj on stáva objektom šikanovania a ponižovania zo strany predstavených kláštora. Jeho hlavným protihráčom je Mansuetus, mních s fašistickou minulosťou, ktorý sa ho ako nepohodlného svedka pokúsi odstrániť.

Skryť