08.07.2016 13:40

Drahý pápež František  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Drahý pápež František, moja mama je už v nebi.
„Drahý pápež František, moja mama je už v nebi. Narastajú jej tam krídla“? Luca 7-ročný chlapec z Argentíny Milý Luca, Nie nie nie, Tvoja mama je v nebi, krásna, vznešená a prežiarená. Nenarastú jej krídla. Stále je to tvoja mama, ako si ju poznal, len je krajšia. Pozerá sa na Teba ako na svojho syna a usmieva sa. Je šťastná, keď si dobrý. Ak sa nesprávaš pekne, aj tak Ťa má rada, a prosí Ježiša, aby Ti pomáhal polepšiť sa. Predstav si svoju mamu takto : je krásna, usmieva sa a má Ťa veľmi rada Franciscus
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Deti z celého sveta mali možnosť napísať Svätému Otcovi list a spýtať sa ho na niečo. Rýchlo poslali listy a kresby, medzi ktorými sa našli vtipné i vážne, zvedavé i hlboké. Keď ich držal v ruke po prvýkrát, usmial sa a povedal: Ale to sú ťažké otázky! Listy prišli od 2... Ukáž Viac

Deti z celého sveta mali možnosť napísať Svätému Otcovi list a spýtať sa ho na niečo. Rýchlo poslali listy a kresby, medzi ktorými sa našli vtipné i vážne, zvedavé i hlboké. Keď ich držal v ruke po prvýkrát, usmial sa a povedal: Ale to sú ťažké otázky!
Listy prišli od
259 detí
z 26 krajín
zo 6 kontinentov
napísané 14 jazykmi.
Pri ich triedení pomáhali mnohí ochotní dob­rovoľníci.
Niečo nás naučili: Deti sa pokúšajú dať zmy­sel svetu aj životu a čakajú, že dospelí im v tom pomôžu. Pápež František prejavil veľ­kú lásku a úctu voči deťom tým, že si našiel čas počúvať ich otázky, pozrieť si ich kresby a odpovedať zo srdca na každú z nich. Má srdce pastiera, ktorý sa nežne stará o stádočko mláďat.
Vzhľadom na ťažkú situáciu mnohých detí na svete, Vydavateľstvo Dobrá kniha venuje časť príjmu z predaja tejto knihy Jezuitskej službe utečencom.

Skryť