10.11.2015 07:47

Dominik  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:33
hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Čím viac sa Dominik snaží priblížiť odstrkovaným kamarátom, tým viac cíti blízkosť Ježiša a Márie, do ktorých vkladá celú svoju dôveru.
„Čím viac sa Dominik snaží priblížiť odstrkovaným kamarátom, tým viac cíti blízkosť Ježiša a Márie, do ktorých vkladá celú svoju dôveru. Vždy nájde originálny spôsob, ako byť Ježišovým učeníkom. V triede? Dáva pozor a nenechá sa rozptyľovať. V jedálni? Dlho ostáva pri stole a často vidieť, ako vychádza posledný. Len málo ľudí vie, že Dominik čaká, aby mohol pozbierať chlieb, ktorý ostáva na stoloch a takto sa vyhnúť plytvaniu. Na dvore cez prestávku? Pozýva osamotených kamarátov, aby sa zapojili do hry. Malému chlapcovi, ktorý nemá rukavice, dáva svoje. Večer po škole ponúkne pomoc niektorému zo spolužiakov, ktorý má ťažkosti s učením."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V knihe sa zoznámiš s Dominikom Saviom, s mladým chlapcom, len o niečo starším, ako si ty. Bol naozajstným Ježišovým priateľom. Ukázal nám, že sa môžeme stať svätými v akomkoľvek veku. Dnes ťa volá, aby si kráčal s ním cestou evanjelia.