16.11.2015 10:08

Divy Slovenska  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Slovo čarovný treba brať doslova. Podľa mnohých je Liptov najkrajším kútom Slovenska.
„Slovo čarovný treba brať doslova. Podľa mnohých je Liptov najkrajším kútom Slovenska. To možno, pravda, pokladať aj za dojem ovplyvnený osobnými pocitmi. Ale to, že na Liptove je naozaj veľa výnimočného, čo stojí za to zhliadnuť, je konštatovanie vskutku objektívne. Veď ktorú inú oblasť obklopujú tie najkrajšie pohoria? Môžeme tu uviesť spleť tatranských vrchov, ďalej o niečo menej drsné, zato však masívne Západné Tatry, potom dlhý hrebeň Nízkych Tatier, čiastočne ukrytý za predhoriami, no a napokon ešte aj zreteľne sa črtajúcu Veľkú Fatru a Chočské vrchy."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

E. Hofberger, znalec Slovenska z Nemecka (karpatskonemeckej národnosti a rodák z Kežmarku) a špičkový slovenský fotografista K. Kállay sa podujali na netradičnú publikáciu. Približujú nám stavebné a umelecké pamiatky i prírodné zvláštnosti tejto krajiny, pričom k mnohému pristu... Ukáž Viac

E. Hofberger, znalec Slovenska z Nemecka (karpatskonemeckej národnosti a rodák z Kežmarku) a špičkový slovenský fotografista K. Kállay sa podujali na netradičnú publikáciu. Približujú nám stavebné a umelecké pamiatky i prírodné zvláštnosti tejto krajiny, pričom k mnohému pristupujú netradičným spôsobom – z hľadiska osobného dojmu a so zmyslom i pre veci vedľajšie. Dielo špičkových autorov, vystihujúce Slovensko v celej jeho mnohotvárnosti, veľkoleposti, malebnosti a kráse. 100 ilustrovaných dvojstrán, 340 farebných fotografií K. Kállaya predstavuje všetko, čo je u nás krásne a jedinečné.

Skryť