02.05.2017 22:30

Deti sú hostia, ktorí hľadajú cestu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Žiaľ – na základe poznatkov získaných v našej poradni – sa obávame, že mnohé dnešné deti sa vôbec nedostanú ani len do blízkosti vyššie načrtnutých id
Žiaľ – na základe poznatkov získaných v našej poradni – sa obávame, že mnohé dnešné deti sa vôbec nedostanú ani len do blízkosti vyššie načrtnutých ideálov výchovy. Deti nezvládajú ani malú záťaž, nevedia nadväzovať a udržiavať priateľstvá, nevedia čakať, vzdať sa niečoho, nevedia dávať – len brať a podobne.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Autorky úspešnej knihy prechádzajú najčastejšie výchovné problémy prvých siedmich rokov života, keďže prvotný detský svet prežívania predstavuje dôležitý predpoklad pre zdravý duševný vývoj. Rodičom radia nielen v tom, ako svoje deti vychovávať, ale aj vysvetľujú, v akom... Ukáž Viac

Autorky úspešnej knihy prechádzajú najčastejšie výchovné problémy prvých siedmich rokov života, keďže prvotný detský svet prežívania predstavuje dôležitý predpoklad pre zdravý duševný vývoj. Rodičom radia nielen v tom, ako svoje deti vychovávať, ale aj vysvetľujú, v akom štádiu duševného vývoja sa práve nachádzajú. Až do siedmich rokov zvyčajne trvá tzv. magické štádium, takže v tomto veku môže byť škodlivé k deťom pristupovať ako k malým dospelým a vychovávať ich príliš rozumovo.
Svoje rady ilustrujú množstvom konkrétnych príkladov z každodenného života – venujú sa uspávaniu, zvládaniu detskej agresie, čistote, jedlu, darčekom, zodpovednosti, zamestnaniu matky či situácii detí v neúplných rodinách. Cieľom tohto prístupu je z detí vychovať osobnosti so slobodným a optimistickým prístupom k životu, ktoré sa neboja rozdávať ani prijímať lásku.

Skryť