30.05.2017 20:39

Cudzinka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Aj bez toho, aby sme to spolu prebrali, nás viedol pocit, že je to pre obnovu nášho manželstva symbolické miesto.
Aj bez toho, aby sme to spolu prebrali, nás viedol pocit, že je to pre obnovu nášho manželstva symbolické miesto. Pred siedmimi rokmi sme na Vysočine strávili dvojdňovú svadobnú cestu – a krátko nato vypukla vojna. Očakávali sme pokojné útočisko a neuvedomili sme si, že kým v Škótsku sú vonku najpopulárnejšie športy golf a rybárčenie, vnútri je ním klebetenie. A keď prší tak často ako tu, ľudia trávia veľa času vnútri.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času – Vydavateľstvo Zelený kocúr uvádza prvý diel zo série s názvom Cudzinka. Claire Randallová slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra a po nastolení mieru sa znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné ma... Ukáž Viac

Príbeh o láske, ktorá prekročila hranice času – Vydavateľstvo Zelený kocúr uvádza prvý diel zo série s názvom Cudzinka.
Claire Randallová slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra a po nastolení mieru sa znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou.
Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža, ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona. James, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase? Dokáže si vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží?

Skryť