23.01.2017 15:17

Čudákova dcéra  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Connie zbehla do dielne a s hrôzou si uvedomila, že nechala otvorené dvere aj okná.
"Connie zbehla do dielne a s hrôzou si uvedomila, že nechala otvorené dvere aj okná. Mŕtva kavka ležala na stole pod novinami, ale už ju obklopil obláčik maličkých čiernych mušiek. Novinami ich rozohnala, potom rýchlo vzala z poličky pri pracovnom stole jeden sklený zvon. Zakryla ním vtáka. Ak sa už škoda stala, ráno sa to ukáže. Teraz si nemôže dovoliť žialiť nad zbytočne vykonanou prácou. Náhlivo pristúpila k polici, kde na hákoch viseli nástroje. Kladivá, pilníky, pinzety s ploskými aj okrúhlymi koncami, orezávače, skalpely, nožnice. Vzala najväčšie kliešte a vybehla von."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Sussex 1912 Na anglickom vidieku vládne len zdanlivý pokoj. V starobylej dedine Fishbourne si povery zachovávajú smrtiacu moc. Jedného dňa sa na cintoríne po zotmení zhromaždia dedinčania, aby uvideli prízraky ľudí, ktorí v priebehu roka zomrú. Medzi zvedavcami je aj dcéra miestneho... Ukáž Viac

Sussex 1912
Na anglickom vidieku vládne len zdanlivý pokoj. V starobylej dedine Fishbourne si povery zachovávajú smrtiacu moc. Jedného dňa sa na cintoríne po zotmení zhromaždia dedinčania, aby uvideli prízraky ľudí, ktorí v priebehu roka zomrú. Medzi zvedavcami je aj dcéra miestneho čudáka Gifforda, preparátora vtákov.
Constantia Giffordová žije s otcom v rozpadávajúcom sa dome Blackthorn House. Vypchaté zvieratá vyšli z módy, zmenili sa na nechcené haraburdy a z Gifforda sa stal zatrpknutý opilec. Constantia by mu rada pomohla, no nevie ako. Na polovicu svojho života si nepamätá, pretože ako dvanásťročná si pri páde vážne zranila hlavu. Otec s ňou o nehode odmieta hovoriť a Connie cíti, že ho trápi hanba a vina.
Ľudia čakajú, zvon zazvoní a všetky oči sa uprú na kostol. Nikto nevidí ruky v rukaviciach, ktoré držia vražednú zbraň. V tento magický večer jedna žena umrie.
Connie si láme hlavu, kto je vrah a prečo sa vražda stala kľúčom k jej pamäti. Odrazu sa jej totiž vracajú znepokojivé spomienky.
Pozná tú záhadnú postavu, čo sa túla po močariskách?
Kto jej na rohožke zanechal nepodpísaný odkaz?
A aké je tajomstvo domu Blackthorn House, ukryté medzi bizarnými i desivými dielami starého Gifforda?

Skryť