22.05.2017 20:22

Čo nás nezabije  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Žasnem nad tým, čo vidím.
Žasnem nad tým, čo vidím. Andrew Lescelius, šľachovitý astmatický chlapík z Nebrasky, ktorý prišiel pred týždňom, prechádza naprieč poľom oblečený iba v čiernych trenírkach. Zastavuje sa, aby si nabral dve hrste snehu a potom sa nimi začne šúchať po rukách a hrudi. Na povrchu tela sa mu tvoria veľké oblaky pary. Snažím sa uvedomiť si, na čo sa vlastne práve dívam. Jednoducho nemôžem pochopiť, čo sa to práve odohráva.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Vzdali by ste sa vlastného pohodlia výmenou za lepšie zdravie a kondíciu? Presne to spravil novinár Scott Carney, keď na vlastnej koži začal skúmať prirodzené schopnosti človeka odolávať extrémnym poveternostným podmienkam a možnosti vedomého ovplyvňovania niektorých biologickýc... Ukáž Viac

Vzdali by ste sa vlastného pohodlia výmenou za lepšie zdravie a kondíciu? Presne to spravil novinár Scott Carney, keď na vlastnej koži začal skúmať prirodzené schopnosti človeka odolávať extrémnym poveternostným podmienkam a možnosti vedomého ovplyvňovania niektorých biologických procesov v tele. Autorov záujem o evolučné zmeny ľudského tela a zlepšenie vlastnej kondície vyplynuli zo stretnutia s Holanďanom Wimom Hofom – „ľadovým mužom“ so schopnosťou vedome regulovať telesnú teplotu a vyrovnať sa s podmienkami, ktoré by netrénovaného človeka mohli zabiť.
Na základe mnohých výskumov Carney dokazuje, že trénovaním tela v určitých podmienkach je možné vyrovnať sa s chladom, horúčavami, extrémnymi výškami aj hĺbkami, zmierniť prejavy niektorých chorôb a celkovo si výrazne zlepšiť zdravie. Svoju mimoriadne pútavú knihu pretkáva skúsenosťami z vlastnej premeny na odolnejšieho človeka a ukončuje ju strhujúcim opisom výstupu na Kilimandžáro, ktorý sa skupine Wima Hofa podarilo uskutočniť za neuveriteľných 28 hodín.

Skryť