15.03.2017 15:36

Čo chcú ženy  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Lebo ako inak môžeme darovať slobodu, ak nie z lásky?
"Lebo ako inak môžeme darovať slobodu, ak nie z lásky? Nikdy nepripustila, aby som zapochybovala o jej láske, a tá sa stala hancou silou mojich kníh, môjho života, ba dokonca aj materstva. Hoci som bola veľmi nezávislá a po skončení štúdia som odmietala finančnú podporu rodičov, vždy som vedela, že sa môžem vrátiť domov."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Súbor príťažlivých, nekonvenčných, odvážnych až provokatívnych (u nás dvojnásobne) esejí a zamyslení týkajúcich sa sexu, partnerstva, vzťahu matka-dcéra, ale aj politiky, účinkovania Billa Clintona vo funkcii prezidenta a jeho erotických avantúr, no i tvorby a postavenia spiso... Ukáž Viac

Súbor príťažlivých, nekonvenčných, odvážnych až provokatívnych (u nás dvojnásobne) esejí a zamyslení týkajúcich sa sexu, partnerstva, vzťahu matka-dcéra, ale aj politiky, účinkovania Billa Clintona vo funkcii prezidenta a jeho erotických avantúr, no i tvorby a postavenia spisovateľa. V zornom poli autorky je mnoho mužov, no najmä sú v ňom výrazné typy žien. Živých (Hillary Clintonová), už nežijúcich (Anaïs Ninová, princezná Diana...) i žijúcich v literatúre, v čitateľoch, prípadne v spomienkach na škandály (Nabokovova Lolita, Brontëovej Jana Eyrová).

Skryť