21.02.2016 12:02

Citadela  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Kresťania veria, že na poslednom súde sa všetci zjednotíme v okamihu apokalypsy. Táto viera tvorí základ rôznych presvedčení.
„Kresťania veria, že na poslednom súde sa všetci zjednotíme v okamihu apokalypsy. Táto viera tvorí základ rôznych presvedčení. Dnešným ľuďom už táto predstava pripadá podivná. Odmietajú ju ako mágiu, povery alebo rozprávky. Ale pre tých, čo kráčali po tejto zemi pred nami, bolo spojenie tohto a budúceho sveta prirodzené a samozrejmé.“ „V poriadku, no čo presne Kódex sľubuje?“ naliehala. „Že v časoch veľkého nebezpečenstva, v časoch veľkých útrap je možné privolať armádu duchov, aby zasiahla do ľudských záležitostí.“ „Armádu duchov? Ale veď to je nemožné!“ „Mŕtvi sú všade okolo nás, Sandrine,“ vyhlásil Baillard tichým, vyrovnaným hlasom. „Viete to aj vy. Necítite blízko seba svojho otca?“ „Áno, ale to je iné...“ „Naozaj?“
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tretí diel mysterióznej série, voľné pokračovanie medzinárodných bestsellerov Labyrint a Hrobka. Vraciame sa na mystický francúzsky juh, kde sa minulosť spája s prítomnosťou a hrdinovia – nie všetci z mäsa a kostí – bojujú o budúcnosť. Leto 1942 Mladá žena Sandrine nachá... Ukáž Viac

Tretí diel mysterióznej série, voľné pokračovanie medzinárodných bestsellerov Labyrint a Hrobka. Vraciame sa na mystický francúzsky juh, kde sa minulosť spája s prítomnosťou a hrdinovia – nie všetci z mäsa a kostí – bojujú o budúcnosť.
Leto 1942
Mladá žena Sandrine nachádza v meste Carcassonne napoly mŕtveho mladého muža. Z jeho úst prvý raz počuje tajomné slová, ktoré predurčia jej ďalší život. Mladík za záhadných okolností zmizne. Odvážna Sandrine, inšpirovaná mystickým proroctvom, sa vrhne do boja, o ktorom predtým takmer nič nevedela.
Sandrine vytvorí ženskú odbojovú bunku, ktorú nazve Citadela. Bojuje proti nemeckým okupantom Francúzska i domácim kolaborantom, no vie, že má aj ďalšiu, ešte ťažšiu úlohu. Z hlbín času na ňu volajú duchovia, ktorí čakajú, kto ich vyslobodí. Bude to ona? Alebo jeden z troch mužov, ktorí sú s jej životom spätí? Kde leží skutočná hrozba? A kto je strážcom dávnych tajomstiev, ktoré do Pyrenejí pritiahli ľudí s ušľachtilými úmyslami, ale aj spojencov najväčšieho zla?

Skryť