21.02.2016 12:04

Čierny dom  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Black si ho pozorne prezeral. „ Ste dobrý poicajt, Fin, ale nechceli ste ním byť, však?“ „ Ale som.“ „No už nie je tým, čím ste boli.
Black si ho pozorne prezeral. „ Ste dobrý poicajt, Fin, ale nechceli ste ním byť, však?“ „ Ale som.“ „No už nie je tým, čím ste boli. Ešte pred mesiacom. Čo sa vám stalo, je veľká tragédia, ale život ide ďalej a my s ním. Každému je jasné, že potrebujete čas, aby ste prekonali bolesť zo straty syna. Boh nás dobre pozná a vie, že v našej brandži vídame smrť skoro dennodenne, a preto také niečo dokonale chápeme.“ Fin sa na neho podráždene pozrel. „Nemáte ani najmenšiu potuchu, čo znamená stratiť dieťa.“ „Nie, nemám.“ V Blackovom hlase nezaznel ani náznak súcitu...
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Krimitriler Čierny dom otvára skvelú bestsellerovú sériu detektívnych románov z ostrova Lewis. Sympatický policajný detektív Fin Macleod prichádza na škótsky ostrov Lewis vyšetrovať brutálnu vraždu, spáchanú podľa rovnakého scenára ako tá, čo práve vyšetruje v Edinburgu. F... Ukáž Viac

Krimitriler Čierny dom otvára skvelú bestsellerovú sériu detektívnych románov z ostrova Lewis.
Sympatický policajný detektív Fin Macleod prichádza na škótsky ostrov Lewis vyšetrovať brutálnu vraždu, spáchanú podľa rovnakého scenára ako tá, čo práve vyšetruje v Edinburgu. Fin vyrastal na tomto drsnom odľahlom ostrove bičovanom nemilosrdnými vetrami, na ktorom akoby život zostal v prapôvodnej pohanskej podobe a krv a pomsta sú jeho prirodzenou súčasťou. Stretáva sa tu s bývalými kamarátmi i prvou veľkou láskou Marsaili a zatiaľ netuší, že riešenie prípadu súvisí aj s jeho účasťou na výprave lovcov súl na nebezpečnú Skalu. Desivé odhalenie brutálnej vraždy a hrozba ďalšieho násilia nútia Fina prebádať tajomstvá minulosti, kde sa skrýva kľúč k riešeniu.
Neuveriteľne sugestívny triler vypovedá o temných stránkach ľudského bytia a kvalitným literárnym štýlom výrazne presahuje hranice svojho žánru.

Skryť