29.03.2017 10:13

Chlapec a červený dom  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Keď chlapček prišiel k vchodovým dverám, zarazil sa. Myslel si, že tu už nikto nebýva, ale vnútri niekto bol a hral sa s medvedíkom.
Keď chlapček prišiel k vchodovým dverám, zarazil sa. Myslel si, že tu už nikto nebýva, ale vnútri niekto bol a hral sa s medvedíkom. Chlapec zabudol na svoje obľúbené zvieratko, hoci sa nikam nenáhlil. V chvate ho niekam odložil. Neznámy chlapec vyzeral zvláštne. Z veľkých uší mu vyrastali štetinovité chumáče vlasov a medzi prstami mal niečo, čo vyzeralo ako blany, aké majú kačice. Strapaté ryšavé vlasy mu padali na pehavú tvár a široké ústa mal nepekne natiahnuté ako žaba.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Martin je chlapec s neuveriteľnou fantáziou. Nemá rád školu. Písanie sa mu zdá hlúpe, veď je to iba ukladanie čudných znakov na papier. Čítanie ho tiež nebaví. Všetko sa však zmení počas dvoch mesiacov, ktoré strávi vo Švédsku. Starý pastier mu rozpráva príbeh o malom škar... Ukáž Viac

Martin je chlapec s neuveriteľnou fantáziou. Nemá rád školu. Písanie sa mu zdá hlúpe, veď je to iba ukladanie čudných znakov na papier. Čítanie ho tiež nebaví. Všetko sa však zmení počas dvoch mesiacov, ktoré strávi vo Švédsku. Starý pastier mu rozpráva príbeh o malom škaredom dievčatku Liv a mnoho ďalších príbehov. Do všetkých Martin vstupuje ako do pestro pruhovanej lode slov. Každý sa v nej môže bezpečne plaviť. Dospelí na to už dávno zabudli. Čo všetko sa ešte stane? Prečo sa chlapec vráti do školy úplne iný a v čítaní nemá medzi spolužiakmi konkurenciu? Niektoré hodiny však ešte stále presníva a len jeho kamarát Nils tuší, že v myšlienkach sa vracia ku škriatkom, k začarovanému domu a príbehom, ktoré sú neuveriteľné, ale stali sa. Čarovné čítanie pre deti, dospelých a celú rodinu.

Skryť