05.10.2015 09:32

Cesta do stredu Zeme  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Strýko zamieril ku skale, kde Hans uložil prístroje. Vykračoval rezko, bol veselý, radostne si mädlil ruky.
„Strýko zamieril ku skale, kde Hans uložil prístroje. Vykračoval rezko, bol veselý, radostne si mädlil ruky. Držal som s ním krok a bol som zvedavý, či som sa v odhade smeru nepomýlil. Keď sme prišli ku skale, strýko položil buzolu na plochý vodorovný kameň a pozoroval tancujúcu strelku. Tá sa zopár ráz pootočila, vychýlila a potom sa ustálila. Strýko na ňu chvíľu civel, potom si pretrel oči, znovu sa na ňu zahľadel a napokon, úplne bezradný, obrátil sa ku mne. -Čo to má znamenať? - opýtal sa skôr seba než mňa. -Pozri sa, - kývol na mňa. -Nože sa pozri! Prekvapenie mi vyrazilo dych a vzalo reč. Hrot strelky ukazoval sever tam, kde sme predpokladali, že je juh."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Vedecko-fantastická kniha od fenomenálneho francúzskeho autora Julesa Verna rozpráva o nebezpečnej ceste dvoch dobrodruhov – profesora Lindebrocka a jeho synovca Axela do stredu Zeme za pomoci odvážneho sprievodcu Hansa. Traja hrdinovia postupne pod povrchom Zeme objavia rastiliny, živoč... Ukáž Viac

Vedecko-fantastická kniha od fenomenálneho francúzskeho autora Julesa Verna rozpráva o nebezpečnej ceste dvoch dobrodruhov – profesora Lindebrocka a jeho synovca Axela do stredu Zeme za pomoci odvážneho sprievodcu Hansa. Traja hrdinovia postupne pod povrchom Zeme objavia rastiliny, živočíchy, ba dokonca i pravekého človeka. Ich najväčším zážitkom a najpozoruhodnejším zistením však bude objav nesmierne veľkého podzemného mora a zápas pradávnych jašterov. Traja dobrodruhovia prežijú mnoho strastí a útrap a nakoniec ich z podzemia vyvrhne stredomorská sopka.

Skryť