30.05.2017 11:15

Červená ako krv  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pred desiatimi minútami Natália dúfala a bála sa väčšmi než kedykoľvek v živote.
Pred desiatimi minútami Natália dúfala a bála sa väčšmi než kedykoľvek v živote. Roztrasenými rukami napchala bankovky do svojej značkovej kabelky od Louisa Vuittona. Po celý čas načúvala aj tomu najmenšiemu šramotu. Pokúšala sa upokojiť a samu seba ubezpečiť, že sa nič nedeje. Všetko predsa dobre naplánovala. Zároveň si však bola vedomá, že žiadny plán nefunguje na sto percent.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Lumikki Anderssonová je hlavnou hrdinkou mimoriadne úspešnej fínskej trilógie, ktorá vyšla v takmer 50-tich krajinách. Sedemnásťročné svojhlavé dievča má rado samotu a silnú čiernu kávu. Riadi sa pravidlom nepliesť sa do záležitostí druhých. Jedného dňa však objaví v škol... Ukáž Viac

Lumikki Anderssonová je hlavnou hrdinkou mimoriadne úspešnej fínskej trilógie, ktorá vyšla v takmer 50-tich krajinách. Sedemnásťročné svojhlavé dievča má rado samotu a silnú čiernu kávu. Riadi sa pravidlom nepliesť sa do záležitostí druhých. Jedného dňa však objaví v školskom laboratóriu hromadu sušiacich sa päťstoeuroviek a to od základov otrasie jej zásadami, prevráti život hore nohami a vtiahne ju do sveta drogových priekupníkov, plného násilia.
Napínavý príbeh, ktorý získal v roku 2013 významnú cenu za najlepšiu fínsku mládežnícku knihu, má všetky atribúty severských detektívok, a ešte niečo navyše.

Skryť