15.02.2016 22:53

Boh cestuje vždy inkognito  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Matka zápasila aby sme prežili. Pracovala šesť dní v týždni, plahočila sa nekonečné hodiny v práčovni.
Matka zápasila aby sme prežili. Pracovala šesť dní v týždni, plahočila sa nekonečné hodiny v práčovni. Každý večer prinášala domov chemické výpary, charakteristické pachy ju sprevádzali všade, kam sa pohla. Keď prišla večer k postieľke, aby ma pobozkala, necítil som milovanú vôňu matky. Vôňu, ktorá ma voľakedy upokojovalaa dodávala mi istotu, zaŕňala ma nehou a večer ma uspávala.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Čo sa stane, ak niekto prevezme kompletnú kontrolu nad vašim životom? Predstavte si, že vám niekto zachráni život a vy mu za to musíte sľúbiť, že urobíte všetko, o čo vás požiada... pre vlastné dobro. Nemáte iné východisko, tak súhlasíte. Ocitnete sa v neuveriteľnej situác... Ukáž Viac

Čo sa stane, ak niekto prevezme kompletnú kontrolu nad vašim životom?
Predstavte si, že vám niekto zachráni život a vy mu za to musíte sľúbiť, že urobíte všetko, o čo vás požiada... pre vlastné dobro. Nemáte iné východisko, tak súhlasíte. Ocitnete sa v neuveriteľnej situácii a nemôžete nič ovplyvniť. Už nie ste pánom svojho života, a predsa... je v mnohých ohľadoch vzrušujúcejší ako predtým. Postupne sa vás však zmocnia pochybnosti: Aké sú skutočné úmysly človeka, ktorý sa votrel do vášho života? Kto je to vlastne? A čo tie záhadné postavy okolo neho? To, čo odhalíte, vás veľmi neuspokojí. Príbeh zavedie čitateľa do opojnej atmosféry parížskeho leta a prináša jednu z najkrajších úvah o povahe človeka: Čo nám umožní zbaviť sa zábran, strachu a obmedzení, aby sme našli odvahu zísť z vopred určenej cesty života, keď s ňou nie sme spokojní?

Skryť