25.01.2017 18:51

Betsabe  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:41
hlas: Mária Hvozdíková
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Betsabe vedela, že Dávid nebude bojovníkom rozkazovať ani protirečiť ich argumentom. Namiesto toho sa k nim posadí a začne spievať.
"Betsabe vedela, že Dávid nebude bojovníkom rozkazovať ani protirečiť ich argumentom. Namiesto toho sa k nim posadí a začne spievať. Vyčkávala, kým nezačula zvuk jeho harfy, ktorý sa predieral pomedzi kríky. Chlácholivá melódia sa niesla proti nahnevaným a hašterivým hlasom a tie sa postupne utišovali. Betsabe chcela vidieť lepšie a viac rozhrnula stan. Starý otec vždy hovorieval, že Boh dáva Dávidovi slová a hudbu, ktorá dokáže pozdvihnúť srdcia a mysle od nepodstatných nezhôd k Božiemu majestátu a požehnaniu, ktoré Boh vylial na svoj vyvolený ľud. Počula Dávida hrať a spievať už toľkokrát, ale nikdy ju to neunavilo."
Mária Hvozdíková
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Betsabe, ako ju v tejto novele vykresľuje spisovateľka Francine Riversová, bude pre mnohých z nás prekvapením. Spoznáme ju ako dievča, ktoré odmalička obdivovalo udatného Dávida prenasledovaného žiarlivým kráľom Šaulom. Spoznáme ju ako ženu, ktorá Dávida obetavo milovala, ktor... Ukáž Viac

Betsabe, ako ju v tejto novele vykresľuje spisovateľka Francine Riversová, bude pre mnohých z nás prekvapením. Spoznáme ju ako dievča, ktoré odmalička obdivovalo udatného Dávida prenasledovaného žiarlivým kráľom Šaulom. Spoznáme ju ako ženu, ktorá Dávida obetavo milovala, ktorá porodila jeho veľkého syna – kráľa Šalamúna.
Ocitneme sa v historickom období počiatkov Izraelského kráľovstva. Staneme sa svedkami príbehu veľkej lásky, veľkého hriechu a veľkej kajúcnosti.
Betsabe si je vedomá, že dejiny ju budú vnímať najmä ako ženu, ktorá sa dopustila veľkého hriechu. Pred smrťou však prosí Boha, aby ukázal ľuďom aj to, že on k nej bol nesmierne dobrý.
Betsabe sa stala ďalšou výnimočnou ženou, ktorá má miesto v rodokmeni Ježiša Krista. Jej príbeh je naozaj silný...

Skryť

O Autorovi

Francine Riversová

Francine Rivers (1947) je úspešná americká autorka, ktorej dielo sa dočkalo priazne čitateľov i oficiálneho ocenenia (Rita Award, 1995, nominácia na Gold Medallion, 1995). Žije so svojou rodinou v Kalifornii.