26.05.2015 22:55

Bes  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
8:31
hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

" Tvár dievčaťa žiarila v hustnúcom šere, v mladých oblých črtách sa zračilaabsolútna istota, že dosiahne najsmelšie očakávania.
" Tvár dievčaťa žiarila v hustnúcom šere, v mladých oblých črtách sa zračilaabsolútna istota, že dosiahne najsmelšie očakávania. Áno, požehnaný čas, ak sa neštíte slov ako "požehnaný"; Solanka sa ako skeptik neštítil...."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Ôsmy román veľkého mága slova, čierna komédia plná irónie a cynizmu, prichádza po veľkých zmenách vo svete i v živote spisovateľa, ktorý si našiel novú lásku a presťahoval sa do Ameriky. Takéto otrasy nezostávajú bez stopy ani v tvorbe. Medzi osudmi spisovateľa a hrdinu jeho ... Ukáž Viac

Ôsmy román veľkého mága slova, čierna komédia plná irónie a cynizmu, prichádza po veľkých zmenách vo svete i v živote spisovateľa, ktorý si našiel novú lásku a presťahoval sa do Ameriky. Takéto otrasy nezostávajú bez stopy ani v tvorbe. Medzi osudmi spisovateľa a hrdinu jeho najnovšieho románu zrejme ide o podobnosť viac ako náhodnú. Rushdieho starnúci profesor Malik Solanka, historik ideí a amatérsky výrobca bábik, zanechá univerzitnú kariéru, v dôsledku čoho získa slávu i peniaze, a nakoniec sa v lete roku 2000 odoberie do New Yorku, kde prežije erotické očarenie.

Skryť

O Autorovi

Salman Rushdie

Salman Rushdie (1947, Bombaj, India) je britský spisovateľ indického pôvodu. Za jeho dielo Satanské verše žiadal vo fatve iránsky veľký ajatolláh Chomejní Rushdieho smrť.

Video