17.02.2016 08:29

Anjel v pekle, diabol v nebi  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Šoféroval som a občas som sa na ňu úchytkom pozrel. Hľadela zamyslene pred seba a mlčala.
Šoféroval som a občas som sa na ňu úchytkom pozrel. Hľadela zamyslene pred seba a mlčala. Mala nežný profil, všetky črty jej tváre boli mäkké a poddajné. Zdobil ju drobný nos, malá zaoblená brada a nie priveľmi výrazné čelo. Pery mala plné a vrchnú jemne vyhnutú dohora, čo jej dodávalo detsky začudovaný výraz. Obrátila ku mne hlavu a pozrela sa na mňa láskyplným pohľadom. Farba očí pripomínajúca tmavý karamel a dlhé husté hodvábne riasy dodávali jej pohľadu nežnosť a mäkkosť. „Prečo sa na mňa tak pozeráš?“ spýtala sa v jemných rozpakoch. Usmial som sa a pravou rukou som jej prešiel po vlasoch. Mala ich podobnej farby ako oči a padali jej v jemných vlnách na plecia. Mal som pocit, akoby moje prsty prešli po hodvábe. „Rád sa na teba dívam. Si taká pekná.“ „Prestaň!“ ešte viac zrozpačitela. „Preboha, zlato, kedy sa naučíš prijímať odo mňa komplimenty?“ uškrnul som sa pobavene. „Neviem prijímať komplimenty od nikoho.“ „Tak sa to konečne nauč! Nie je to nič ťažké. Stačí povedať ‚ďakujem‘!“ Usmiala sa, no na lícach mala rumenec. „Ďakujem!“ povedala potichu. Opäť som ju pohladkal po vlasoch.
Júlia Ilčinová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Prípravy na svadbu vrcholia a všetko sa zdá byť dokonalé. Iveta a Richard sú zamilovaní, pekní a perspektívni mladí ľudia, ktorí si chcú sľúbiť lásku a vernosť v dobrom i zlom, v zdraví i chorobe, v bohatstve i chudobe. Posledným detailom, ktorý má umocniť dokonalosť tejto j... Ukáž Viac

Prípravy na svadbu vrcholia a všetko sa zdá byť dokonalé.
Iveta a Richard sú zamilovaní, pekní a perspektívni mladí ľudia, ktorí si chcú sľúbiť lásku a vernosť v dobrom i zlom, v zdraví i chorobe, v bohatstve i chudobe. Posledným detailom, ktorý má umocniť dokonalosť tejto jedinečnej chvíle, má byť návrat Ivetinho strateného brata, ktorého nevidela viac ako pätnásť rokov. Alanov odchod z domova tesne po dosiahnutí dospelosti je zahalený rúškom tajomstva a ani Richardovo naliehanie nedokáže prelomiť Ivetino tvrdohlavé mlčanie. To však len znásobí jeho zvedavosť a chuť dozvedieť sa, prečo osemnásťročný chlapec opustil rodinu, priateľov, rodné mesto a nechal za sebou všetky väzby a nesplnené sny, prečo o ňom rodina nerozpráva, prečo je jeho meno tabu a prečo ho jeho milovaná sestra nevidela pätnásť rokov. V momente Alanovho príchodu ešte nikto netuší, ako jeho návrat zmení osudy celej rodiny, aké vášne a emócie rozdúcha. Jeho prítomnosť je požehnaním i prekliatím zároveň a hranica medzi šťastím a nešťastím je veľmi krehká.

Skryť