17.04.2017 19:14

Anjel nad Teheránom  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Zapálila sviečku a poobzerala sa. Všetko sa zdalo v poriadku.
Zapálila sviečku a poobzerala sa. Všetko sa zdalo v poriadku. Zrazu zbadala Roxanu, vlasy mala vlhké, ruky vystreté po bokoch a vznášala sa na lôžku z bieleho peria. Roxana vyzerala krásne a pokojne, ponorená do svojich snov o ďalekých horách a smaragdových moriach, až si Miriam pomyslela, že ak by ju teraz niekto zobudil, zomrela by. Zostala teda ležať vedľa nej na páperovej posteli takého belostného odtieňa, že sa v mesačnom svetle zdala modrá, a dúfala, že aj ju navštívi tento sen.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V jednu hviezdnatú noc uvidí päťročná Lili svoju matku Roxanu, ako vychádza na balkón, narastú jej krídla, vzlietne a zmizne kdesi na oblohe. Lili sa ju rozhodne nájsť a jej pátranie po matke ju zavedie až do Roxaninho detstva a to je fascinujúcim rozprávaním o drsnom živote v tehe... Ukáž Viac

V jednu hviezdnatú noc uvidí päťročná Lili svoju matku Roxanu, ako vychádza na balkón, narastú jej krídla, vzlietne a zmizne kdesi na oblohe. Lili sa ju rozhodne nájsť a jej pátranie po matke ju zavedie až do Roxaninho detstva a to je fascinujúcim rozprávaním o drsnom živote v teheránskom židovskom gete, o svete bohatej iránskej aristokracie, o živorení v tureckých nevestincoch až po nový život v Los Angeles.

Skryť