30.05.2017 11:08

Ani voda, ani mesiac  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Osvietenie nemôžeš dosiahnuť čiastočne, len tak trochu. Je to jeden celok - buď si v ňom alebo nie, nejestvuje v ňom postupný rast.
Osvietenie nemôžeš dosiahnuť čiastočne, len tak trochu. Je to jeden celok - buď si v ňom alebo nie, nejestvuje v ňom postupný rast. Pamätaj na túto základnú vec: osvietenie je neroztrieštené, úplné, absolútne.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Táto kniha ponúka čitateľom jasné porozumenie zenu a charakteru pravého osvietenia. Prostredníctvom konkrétnych zenových príbehov skúma Osho podstatu zenu v celej svojej kráse a tajuplnosti. Kniha je popretkávaná novými zenovými odhaleniami, nečakanými a humornými zvratmi, ktoré... Ukáž Viac

Táto kniha ponúka čitateľom jasné porozumenie zenu a charakteru pravého osvietenia. Prostredníctvom konkrétnych zenových príbehov
skúma Osho podstatu zenu v celej svojej kráse a tajuplnosti. Kniha je popretkávaná novými zenovými odhaleniami, nečakanými a humornými zvratmi, ktoré vyvedú čitateľa z každodennej rutiny a pomôžu mu uvedomiť si podstatu bytia a svojho pravého ja.
Osho je považovaný za jedného z najväčších mystikov všetkých čias. Jeho diela sú autentickým prepisom jeho prednášok, nevytvoril žiadne náboženstvo, dokonca tvrdil, že to, čo povie, poprie, aby ľudí poplietol a aby nikto na jeho názoroch nedokázal postaviť žiadnu ideológiu. A napriek tomu ho mnohí považujú za jedného z najosvietenejších a najmúdrejších ľudí od čias Krista či Budhu.

Skryť