12.03.2016 20:52

Ako sa stať Parížankou nech žijete kdekoľvek  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Sama si strihaj vlasy, alebo požiadaj svoju sestru, aby ta ona strihala. Samozrejme, že poznáš kopu slávnych kaderníkov.
„Sama si strihaj vlasy, alebo požiadaj svoju sestru, aby ta ona strihala. Samozrejme, že poznáš kopu slávnych kaderníkov. Ale len ako priateľov. Buď vždy žiaduca. Či už v nedeľu ráno v pekárni, alebo keď sa uprostred noci vyberieš kúpiť šampanské, ba ja vtedy, keď čakáš deti pred školou. Človek nikdy nevie. Šedivé vlasy? Buď nijaké, alebo všetky biele. Soľ a korenie patria len na stôl. Svetu vládne móda. A móde vládnu Parížanky. Či je to naozaj tak? Vlastne na tom nezáleží. Svet potrebuje ilúzie.“
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Celkom na úvod rady autoriek: Odriekaj každý večer v posteli, aj vtedy, keď si opitá. Napríklad: Nos čiernu podprsenku pod bielou blúzkou, pôsobí ako dva lahodné tóny na hudobnej partitúre. Buď neverná svojmu parfumu, ale len vtedy, keď je chladno. Pozor na mejkap, farby či ... Ukáž Viac

Celkom na úvod rady autoriek: Odriekaj každý večer v posteli, aj vtedy, keď si opitá.
Napríklad:
Nos čiernu podprsenku pod bielou blúzkou, pôsobí ako dva lahodné tóny na hudobnej partitúre.
Buď neverná svojmu parfumu, ale len vtedy, keď je chladno.
Pozor na mejkap, farby či doplnky. Krása tkvie v jednoduchosti.
Dýchaj zhlboka a ľudí si podmaňuj úsmevom.
A nech je na tebe vždy nejaký nedbanlivo pôsobiaci detail, lebo na ten sa každý chytí....
Dámy, čo poviete?
Štyri krásne a uznávané Francúzky, nerozlučné priateľky Anne Berestová, Audrey Diwanová, Carolinede Maigretová a Sophie Masová vám prezradia, čo znamená byť Parížankou: ako sa obliekať, užívať si život, zabávať sa – a to všetko s osobitým šarmom.
Spoznáte ich nevšedné názory na módu, štýl, krásu, kultúru aj vzťahy s mužmi. Tieto talentované ženy, úspešné vo svete hudby, filmu, módy a médií, otvorene rozprávajú o tom, čo v súčasnosti znamená byť Francúzkami, a búrajú dlho pestované mýty. Prezrádzajú svoje tajomstvá, odkrývajú nedostatky a zároveň nás zabávajú svojimi komplikovanými a často protichodnými názormi a pocitmi. Netaja, že ich láka snobský svet kaviáru a šampanského, že sú trochu sebecké a nevyspytateľné, ale vždy sa na ne možno spoľahnúť. Sú panovačné a tvrdohlavé, no v hĺbke duše ostávajú romantické a nežné.
Tieto pravé Parížanky vás zoberú na rande aj na večierok, ukážu vám šik miesta v meste svetiel a pozvú vás k sebe na večeru. Stanete sa jednou z nich. Pripravte sa na vzrušujúcu jazdu plnú prekvapení na francúzsky spôsob. Dozviete sa, ako byť záhadná a zmyselná či ako vyzerať prirodzene a neodolateľne tak, že sa vášmu partnerovi roztrasú kolená. Porozprávajú vám, aké sú matky, čo si myslia o svadbe alebo pravidelnom cvičení.
Anne, Audrey, Caroline a Sophie vás rozosmejú a povzbudia, aby ste sa nebáli kráčať odvážne a slobodne, no najmä aby ste sa stále cítili dobre.

Skryť