13.06.2016 11:34

Ako oklamať dračiu kliatbu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Iba Štikút, malý, chudý a bezvýznamný, nemal nijaké očividné vodcovské schopnosti.
Iba Štikút, malý, chudý a bezvýznamný, nemal nijaké očividné vodcovské schopnosti. Postával skrúšene na jednej nohe a potom sa mu prekrížili lyže a spadol. „Prečo musí veliť ZASA ŠTIKÚT?“ zašomral cez zaťaté zuby Soplinos Surovec. „Lebo je synom NÁČELNÍKA a jedného dňa tu bude veliť NASTÁLO, Thor nás všetkých ochraňuj...“ vysvetlil Pahlt, keď jednou chlpatou rukou dvihol Štikúta na nohy a druhou z neho oprašoval sneh. Potom zahrmel: „Nejaké otázky?“ Rybonoh zdvihol ruku. „Len taká maličkosť, pane,“ povedal. „Najprv sa musíme dostať na horu. Ako sa na ňu dostaneme?“ „Na vrchol vás na lyžiach VYTIAHNU šabľozubé draky,“ odvetil Pahlt. „Nepotrvá to dlhšie ako pol hodiny.“ Rybonoh a Štikút vrhli neisté pohľady na veľké biele zvery, ktoré sa zlovestne krčili na ľade. Spomedzi zubov, ostrých ako meče, im vytŕčali jazyky a mačacími očami vrcholne nenávistne pozorovali svojich ľudských pánov.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Ďalší z príbehov o malom vikinskom chlapcovi Štikútovi a jeho kamarátovi Rybonohovi. Štikút, syn náčelníka Chladnobrva Obrovského, hľadá protijed na pichnutie nebezpečného zmijovca a bude bojovať s obrovským drakom Skazotesákom. Na rozdiel od iných chlapov z vikinskej družiny n... Ukáž Viac

Ďalší z príbehov o malom vikinskom chlapcovi Štikútovi a jeho kamarátovi Rybonohovi. Štikút, syn náčelníka Chladnobrva Obrovského, hľadá protijed na pichnutie nebezpečného zmijovca a bude bojovať s obrovským drakom Skazotesákom. Na rozdiel od iných chlapov z vikinskej družiny nevyniká silou a bezohľadnosťou, ale všetky nebezpečné situácie rieši rozumom a dôvtipom.

Skryť