15.06.2015 10:05

Ako na cudzej svadbe  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Alexander Halo
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Veľmi som si chcela liečiť mamu, a zároveň som dúfala, že kým sa to naučím, sama vyzdravie a nebudem ju musieť pichať tou dlhou ihlou."
"Veľmi som si chcela liečiť mamu, a zároveň som dúfala, že kým sa to naučím, sama vyzdravie a nebudem ju musieť pichať tou dlhou ihlou."
Alexander Halo
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Sugestívny autobiografický príbeh nesie v sebe vieru v lepší život bez antisemitizmu, so­ciálnej nerovnosti a neznášanlivosti. Hela Volanská sa narodila v Lodži, ale stala sa Slovenkou voľbou. V Bratislave vyštudovala medicínu. Tu sa zapojila do ľavicového hnutia. Bola väznená v I... Ukáž Viac

Sugestívny autobiografický príbeh nesie v sebe vieru v lepší život bez antisemitizmu, so­ciálnej nerovnosti a neznášanlivosti. Hela Volanská sa narodila v Lodži, ale stala sa Slovenkou voľbou. V Bratislave vyštudovala medicínu. Tu sa zapojila do ľavicového hnutia. Bola väznená v Ilave a neskôr v Novákoch, odkiaľ ušla do Povstania. V knihe vystupujú známe osobnosti povojnového politického života: Rudolf Slánský, Viliam Široký, Július Ďuriš, František Zupka, Pavel Raiman, Soňa Šmeralová, major Augustín Schram. Do okruhu jej priateľov a známych patrili maliar Imro Weiner-Kráľ, fotografka Irena Blühová, Juraj Špitzer a ďalší. Za svoje politické postoje bola v 70. rokoch vylúčená z KSČ a perzekvovaná. Kniha vyšla v roku 1987 ako jeden z mála slovenských samizdatov.

Skryť