15.08.2016 11:58

Akademická príručka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Obhajoba bakalárskej a diplomovej práce sa uskutočňuje pred komisiou pre štátne skúšky, ktorú menuje dekan fakulty.
"Obhajoba bakalárskej a diplomovej práce sa uskutočňuje pred komisiou pre štátne skúšky, ktorú menuje dekan fakulty. Autor bakalárskej alebo diplomovej práce má právo oboznámiť sa s posudkami v primeranom časovom predstihu pred obhajobou. Vlastná obhajoba má spravidla takýto priebeh: -Predseda komisie predstaví autora práce. -Kandidát, autor záverečnej práce (bakalárskej alebo diplomovej) prednesie tézy práce, v ktorých objasní dôvod výberu témy, cieľ práce, hlavné východiská, metodologickú a metodickú stránku práce, poukáže na podstatné dosiahnuté výsledky, prínos práce a podľa možnosti prednesie návrhy a opatrenia pre prax. Čas vyhradený na prezentáciu je určený vopred a kandidát ho musí dodržať. Časový limit je zvyčajne 10-15 minút. -Vedúci práce a oponent oboznámia so svojimi posudkami komisiu."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Bakalárska, diplomová, rigorózna, doktorandská, habilitačná práca, práca SOČ/SVOČ, prednáška, článok, PowerPointová prezentácia, citovanie, copyright, životopis, pracovný pohovor, obhajoba práce, poster, organizovanie odborného podujatia, akademická etiketa, rady na cestu do zah... Ukáž Viac

Bakalárska, diplomová, rigorózna, doktorandská, habilitačná práca, práca SOČ/SVOČ, prednáška, článok, PowerPointová prezentácia, citovanie, copyright, životopis, pracovný pohovor, obhajoba práce, poster, organizovanie odborného podujatia, akademická etiketa, rady na cestu do zahraničia...
Akademická príručka a jej druhé, upravené a doplnené vydanie predstavuje rozsiahly a novopoňatý projekt týkajúci sa dnes mimoriadne dôležitých otázok získavania, spracovávania a prezentovania jednotlivých druhov informácií, ako aj množstva ďalších akademických otázok. Predkladaná publikácia je z hľadiska rozsahu, obsahu a formy nielen v priestore Slovenska ojedinelá.
V jednotlivých kapitolách sú komplexne spracované odporúčania týkajúce sa prípravy rozličných druhov odborných prác zo stredoškolského a univerzitného prostredia s rešpektovaním našich a medzinárodných noriem. I pre prezentovanie „nenormovaných” prác (prednáška, poster a pod.) tu nájde čitateľ užitočné odporúčania a rady s využitím skúseností autorov i medzinárodných pravidiel. Osobitne významné sú informácie o bibliografickom odkazovaní na zdroje informácií vrátane elektronických, o ochrane duševného vlastníctva (copyright), o publikovaní v elektronickom prostredí a o etických aspektoch publikovania a výskumnej práce. Zaujímavé, ale veľmi prospešné sú aj kapitoly týkajúce sa organizovania odborných podujatí či prípravy na profesionálny život (profesijný životopis, pracovný pohovor). Novými kapitolami v rozšírenom autorskom kolektíve sú Hlavné zásady výstavby textu, Základy rétoriky, Základy akademickej etiky a etikety, Rady na cestu do zahraničia za prácou, štúdiom, poznávaním, na odborné podujatie.
Zárukou vynikajúcej úrovne z odborného hľadiska sú autori z viacerých inštitúcií Slovenska, ktorí majú dlhoročné osobné skúsenosti s prezentovaním informácií prakticky vo všetkých formách u nás i vo svete. Na slovenský knižný trh sa dostáva publikácia so širokým spektrom užitočných rád a odporúčaní, ktorá umožní jej používateľom zvýšiť úroveň osobnej, ale aj inštitucionálnej prezentácie v slovenskom i v európskom priestore.
Príručka je určená stredoškolským a vysokoškolským študentom, pedagógom, školiteľom, konzultantom, oponentom prác, doktorandom, vedeckým pracovníkom a odborníkom z praxe.
Čo nájdete v knihe?
- ako pripraviť abstrakt, kazuistiku, prednášku, poster, vedecko-odborný článok, PowerPointovú prezentáciu
- ako pripraviť/písať seminárnu/ročníkovú prácu, prácu SOČ, ŠVČ, bakalársku, diplomovú, rigoróznu, dizertačnú, atestačnú, habilitačnú prácu
- ako pracovať s odbornou literatúrou, citovať
- ako pristupovať k ochrane autorských práv (copyright), či k etickým otázkam pri prezentovaní
- ako sa orientovať v indexových časopisoch, indexových citáciách a impakt faktore
- ako sa pripraviť na obhajobu rôznych druhov prác
- ako používať komunikačné zručnosti pri prezentácii
- ako vydávať knihu v zahraničí
- ako organizovať odborné podujatie, ako pripraviť životopis, ako sa pripraviť na pracovný pohovor

Skryť