05.04.2017 16:13

Adela, ani to neskúšaj!  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Adela sa rozhodla, že keď vyrastie, aj ona bude strážnym anjelom. Skúsenosti na to už má.
Adela sa rozhodla, že keď vyrastie, aj ona bude strážnym anjelom. Skúsenosti na to už má. Ochraňuje predsa oboch svojich bratov a predtým ochraňovala aj mamu. Minule o tom povedala sestre Kláre. Sestra Klára sa usmiala a vysvetlila jej, že je to síce pekné, ale že anjeli musia byť dobrí, nesmú nikomu ubližovať a hlavne nesmú rozčuľovať sestru Terezu.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Táto kniha vznikla podľa skutočnosti, hoci je celá vymyslená. Autor verí, že niekde žije nejaká Adela. Napriek tomu, že nebýva v Žltom dome a možno sa ani nevolá Adela. Nemá bratov Mira a Miška, ktorý si hovorí Čumendal a ani jej mama nie je v nemocnici. Ale i tak je to Adela, kto... Ukáž Viac

Táto kniha vznikla podľa skutočnosti, hoci je celá vymyslená. Autor verí, že niekde žije nejaká Adela. Napriek tomu, že nebýva v Žltom dome a možno sa ani nevolá Adela. Nemá bratov Mira a Miška, ktorý si hovorí Čumendal a ani jej mama nie je v nemocnici. Ale i tak je to Adela, ktorá vystupuje v týchto príbehoch, hrá futbal, vie sa pobiť so životom a miluje humor.
Adela a jej príbeh sa na začiatku zrodili len ako poviedka, ktorú Peter Karpinský poslal do Literárnej súťaže o pôvodnú poviedku pre deti. Čuduj sa svete, text Adela, neopováž sa! sa detským porotcom páčil a poviedka získala Hlavnú cenu – Cenu dieťaťa. Skvelé čítanie pre dievčatá i chlapcov od obľúbeného autora.

Skryť