29.04.2017 13:29

Acidobázická rovnováha  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pri odvádzaní kyselín z tela zohrávajú ústrednú úlohu obličky. Disponujú až piatimi mechanizmami, ktorými môžu zasiahnuť do acidobázy.
Pri odvádzaní kyselín z tela zohrávajú ústrednú úlohu obličky. Disponujú až piatimi mechanizmami, ktorými môžu zasiahnuť do acidobázy. Jednak môžu fungovať v režime úspornom na spotrebu zásad (čiže menej ich odvádzajú z tela vo forme hydrogénuhličitanov), a jednak sú schopné prebytok kyselín zredukovať tým, že sa prebytočné H+ ióny vo väčšej miere nahradia iónmi sodíka a draslíka. Keď pH moču klesne pod 6 (moč teda bude kyslý), vylúčia sa v záujme vyrovnania aj organické kyseliny alebo kyslé zlúčeniny dusíka.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Acidobázická nerovnováha spoločne s nezdravým stravovaním sa, stresom a nedostatkom pohybu stojí za väčšinou našich každodenných ťažkostí. A nielen to, vedie dokonca k chorobám ako je dna, alergia a reuma. Práve preto je obnovenie acidobázickej rovnováhy – najmä pomocou vyvá... Ukáž Viac

Acidobázická nerovnováha spoločne s nezdravým stravovaním sa, stresom a nedostatkom pohybu stojí za väčšinou našich každodenných ťažkostí. A nielen to, vedie dokonca k chorobám ako je dna, alergia a reuma. Práve preto je obnovenie acidobázickej rovnováhy – najmä pomocou vyváženej stravy – jedným z kľúčov k zmierneniu bolestí, k vyliečeniu, teda – ku zdraviu.
Vďaka tejto knihe sa zbavíte chronickej úvahy, budete vitálnejší, získate lepší spánok, vybudujete si obranyschopnosť a nielen to. Keď sa naučíte dbať na správny pomer kyselín a zásad vo svojom organizme, získate kľúč k zdraviu. A preto v tejto knihe nájdete všetko, čo treba vedieť o príčinách a symptómoch narušenej acidobázickej rovnováhy; rady na praktickú pomoc a svojpomoc vyváženým stravovaním a zmenou životosprávy a príťažlivé recepty v rámci acidobázicky vyváženej 8-dňovej diéty, doplnené aplikačnými odporúčaniami a radami na cvičenia.

Skryť