16.11.2015 10:02

77 naj - Slovensko  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Malokarpatský hrad nad Častou patrí medzi najnavštevovanejšie turistické ciele na Slovensku.
„Malokarpatský hrad nad Častou patrí medzi najnavštevovanejšie turistické ciele na Slovensku. Je jedným z mála celistvo zachovaných hradov, ktorý láka turistov kultúrnymi a umeleckými pokladmi skrytými v jeho interiéroch, ale aj mimoriadne bohatým a rozmanitým kultúrnym a spoločenským dianím takmer počas celého roka. Na hrad chodievajú nielen bežní výletníci, ale aj zberatelia starožitností, milovníci historického šermu, sokoliarstva či stredovekej kultúry a remesiel. Populárne sú podujatia spojené s vínom, ktoré v príťažlivom historickom prostredí hradu výborne chutí."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Na rozlohou malé Slovensko sa vmestí toľko hodnôt a krás! V krajine v srdci Európy je množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných zaujímavostí, ktoré v domácich vzbudzujú hrdosť a v návštevníkoch spoza hraníc obdiv. Táto kniha ich predstavuje v koncentrovanej podobe, zahŕňa to n... Ukáž Viac

Na rozlohou malé Slovensko sa vmestí toľko hodnôt a krás! V krajine v srdci Európy je množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných zaujímavostí, ktoré v domácich vzbudzujú hrdosť a v návštevníkoch spoza hraníc obdiv. Táto kniha ich predstavuje v koncentrovanej podobe, zahŕňa to naj, čo môže nádherné a rozmanité Slovensko ponúknuť. Skúsený geograf, cestovateľ a fotograf Ján Lacika vybral najhodnotnejšie mestá, hrady a zámky, sakrálne pamiatky, stavby ľudovej architektúry, technické pamiatky, najkrajšie vrchy, doliny, jaskyne a iné skalné výtvory, prírodné prvky krajiny vytvorené vodou a aj to najcennejšie zo živej prírody.

Každá z jedenástich kategórií má svojich sedem hlavných naj, spolu teda sedemdesiatsedem skutočných skvostov. No keďže na Slovensku je toho oveľa viac, doplnil autor každú kapitolu o dvojstranu s ďalšími siedmimi pozoruhodnými miestami. Publikácia obsahuje krásne fotografie, pútavý text plný zaujímavých a užitočných informácií a na dôvažok ponúka aj balíček vstupeniek a iných výhod pre všetkých, čo chcú nielen čítať, ale aj zažiť na vlastnej koži.

Skryť