22.02.2015 20:39

21.12.  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:21
hlas: Róbert Krupár
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pridajte váš citát

text

O knihe

Starí Mayovia vybudovali v hlbinách stredoamerického pralesa najrozvinutejšiu civilizáciu v Novom svete. Jedným z ich najžiarivejších výdobytkov bol komplexný kalendár, ktorý presnosťou dodnes uchvacuje astronómov. Zakladá sa na myšlienke, že ľudské dejiny pozostávajú zo štyr... Ukáž Viac

Starí Mayovia vybudovali v hlbinách stredoamerického pralesa najrozvinutejšiu civilizáciu v Novom svete.
Jedným z ich najžiarivejších výdobytkov bol komplexný kalendár, ktorý presnosťou dodnes uchvacuje astronómov. Zakladá sa na myšlienke, že ľudské dejiny pozostávajú zo štyroch vekov, takzvaných dlhých počtov.
Podľa niektorých interpretácií znovuzrodeniu sveta do nového veku predchádza živelná katastrofa, ktorá predchádzajúci vek ukončí.
Štvrtý vek sa podľa nášho kalendára začal 11. augusta 3114 pred naším letopočtom.
Skončí sa 21. decembra 2012.
Koncom roka 2012 sa odborníčke na mayské štúdie Chel Manuovej dostane do rúk zrejme najvzácnejšia mayská pamiatku na svete – kniha, v ktorej pisár opisuje úpadok kedysi slávneho mayského mesta. Mohla by dať odpoveď na otázku, prečo sa Mayovia koncom prvého tisícročia utiahli z veľkých miest do pralesa, prestali stavať chrámy, stély a spisovať knihy.
V rovnakom čase Los Angeles paralyzuje neznáma nevyliečiteľná choroba. Spôsobuje insomniu, nakazení nedokážu zaspať. Nikto sa jej nevie ubrániť, šíri sa rýchlo ako chrípka a zabíja účinne ako ebola. Do boja s ňou sa pustí jeden z najlepších odborníkov na priónové choroby Gabriel Stanton.
Je náhoda, že mayská pamiatka aj choroba sa v meste objavili len niekoľko dní pred 21. decembrom 2012, keď podľa niektorých interpretácií mayského kalendára zanikne svet, ako ho poznáme? Nečaká nás rovnaký osud, pred akým varuje pisár?
Stanton a Chel musia spojiť sily, kým je čas.

Skryť

O Autorovi

Dustin Thomason

Dustin Thomason (1976) je americký spisovateľ a producent. Je spoluautorom knihy “Pravidlo štyroch“ (2004) a autorom knihy "12,21". Pravidlo štyroch dosiahlo na vrchol rebríčku New York Times Best Seller, kde zostalo viac ako šesť mesiacov. Kniha sa stala medzinárodným bestsellerom a b... Ukáž Viac
Dustin Thomason (1976) je americký spisovateľ a producent. Je spoluautorom knihy “Pravidlo štyroch“ (2004) a autorom knihy "12,21". Pravidlo štyroch dosiahlo na vrchol rebríčku New York Times Best Seller, kde zostalo viac ako šesť mesiacov. Kniha sa stala medzinárodným bestsellerom a bola preložená do viac ako 25 jazykov. Predalo sa jej viac ako 4 milióny výtlačkov po celom svete a stala sa tak najpredávanejším debutom desaťročia. Dustinov druhý román, "12.21" bol v auguste 2012 vydaný vo viac ako 20tich jazykoch a tiež sa stal medzinárodným bestsellerom. Skryť

Video