10.04.2017 10:12

Niečo viac  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Chlapec napína uši. Vo vzduchu nepočuť zvuk jediného motora. Ani na tejto ulici, ani na susednej. Dlho vyčkáva. A potom ešte dlhšie.
Chlapec napína uši. Vo vzduchu nepočuť zvuk jediného motora. Ani na tejto ulici, ani na susednej. Dlho vyčkáva. A potom ešte dlhšie. Zadíva sa na cestu napravo od seba, v medzere medzi dvoma nájomnými domami uvidí vyvýšenú železničnú trať a čaká, či nezačuje vlak. Lenže nijaký vlak tam nie je. A ani ľudia.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac
Zabudnutie je očisťujúce a ťaživé.
Zabudnutie je očisťujúce a ťaživé.
Júlia Ilčinová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Patrick Ness patrí k najtalentovanejším autorom súčasnosti. V románe Niečo viac búra hranice medzi žánrami a otvára tínedžerskú literatúru všetkým vekovým kategóriám. Chlapec menom Seth zomiera. Život mu vezmú besniace morské vlny. No potom sa prebudí. Nahý, smädný a hla... Ukáž Viac

Patrick Ness patrí k najtalentovanejším autorom súčasnosti. V románe Niečo viac búra hranice medzi žánrami a otvára tínedžerskú literatúru všetkým vekovým kategóriám.
Chlapec menom Seth zomiera. Život mu vezmú besniace morské vlny. No potom sa prebudí. Nahý, smädný a hladný. Ale živý. Ako je to možné? Spomína si na vlastnú smrť, ako sa mu trieštili kosti, ako si rozlámal lebku o kamenné morské dno. A ako to, že sa prebral? A kde sa vlastne nachádza? Ulice sú mu povedomé, ale všetko je opustené a zničené. Čo sa to deje? A prečo vždy keď zatvorí oči, podľahne spomienkam, ktoré mu pripadajú reálnejšie ako svet okolo. Čo je skutočné? Seth hľadá odpovede a dúfa, že tu nie je sám, že toto predsa len nebude jeho osobné peklo... A čoho sa najviac desí? Že tu je ešte niečo viac...

Skryť